Στις εικόνες που δημοσιεύει το EleftherosTypos.gr διακρίνονται τρία μικρά αγριογούρουνα να απολαμβάνουν το χορτάρι που βρίσκεται μπροστά από σπίτι και μάλιστα ανενόχλητα.
Μέχρι αυτήν την ώρα πάντως είναι ακόμα άγνωστο το πως αλλά και το γιατί η «συμμορία» των αγριογούρουνων βρέθηκε στην περιοχή. Αξίζει βέβαια να σημειωθεί ότι στην συγκεκριμένη περιοχή οι κάτοικοι γίνονται συχνά οικοδεσπότες για ζώα του δάσους, όπως αλεπούδες αλλά και ελάφια.
https://youtu.be/uRXahACVYII
Θεσσαλονίκη: Εξιχνιάστηκε συμμορία που διέπραττε ηλεκτρονικές απάτες - Σχεδόν 20.000 ευρώ η λεία τους
Χαρακτηριστικό είναι και το δημοσίευμα του EleftherosTypos.gr πέρυσι τον Ιούλιο με ένα ελάφι που είχε κατέβει από την Πάρνηθα και είχε βρει δροσιά σε σπίτια των κατοίκων του Πανοράματος Αχαρνών.
Όπως λένε οι κάτοικοι στο EleftherosTypos.gr το φαινόμενο του να κατεβαίνουν τα ελάφια από την Πάρνηθα σε πιο χαμηλά σημεία είναι καθημερινό. «Ο λόγος είναι ότι ψάχνουν τροφή και έτσι κατεβαίνουν πιο χαμηλά προκειμένου να βρουν» λένε χαρακτηριστικά. Χαρακτηριστική είναι και η χθεσινοβραδινή φωτογραφία από την οδό Μακεδονίας.