Tο eleftherostypos.gr δημοσιεύει άμεσα κάθε σχόλιο. Ωστόσο δεν υιοθετούμε τις απόψεις αυτές καθώς εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή. Σχόλια με ύβρεις διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση. Χρήστες που δεν τηρούν τους όρους χρήσης αποκλείονται.
Ο Ιωάννης Αγγελής τοποθετήθηκε εποπτεύων εισαγγελέας της αντιτρομοκρατικής υπηρεσίας
χρόνος ανάγνωσης: < 1λεπτό
Μίο γυναίκα που φέρεται ως συνεργάτης του Χριστόδουλου Ξηρού, μεταφέρεται από την αντιτρομοκρατική υπηρεσία στο Εφετείο Αθηνών, την Κυριακή 01 Μαρτίου 2015. Πρόκειται για μια γυναίκα, ηλικίας 36 ετών, η οποία φέρεται ότι είχε ρόλο συνδετικού κρίκου, μεταξύ του Χρ. Ξηρού και άλλων εμπλεκομένων στην υπόθεση "Γοργοπόταμος", καθώς και μεταξύ έγκλειστων μελών της «Συνωμοσίας Πυρήνων της Φωτιάς», με συντρόφους τους εκτός φυλακών. ΑΠΕ-ΜΠΕ/ΑΠΕ-ΜΠΕ/ΣΥΜΕΛΑ ΠΑΝΤΖΑΡΤΖΗ
06/10/2016
|
22:46
Με απόφαση του Ανωτάτου Δικαστικού Συμβουλίου Πολιτικής και Ποινικής Δικαιοσύνης (Άρειος Πάγος) ο εισαγγελέας Εφετών Ιωάννης Αγγελής αντικατέστησε το συνάδελφό του Κωνσταντίνο Τζαβέλλα στην αντιτρομοκρατική υπηρεσία.
Ο κ. Τζαβέλλας επί μια τετραετία ήταν ο εποπτεύων εισαγγελέας της αντιτρομοκρατικής υπηρεσίας, ενώ από σήμερα ανέλαβε ο κ. Αγγελής.