Σύμφωνα με αποκλειστικές πληροφορίες του sinidisi.gr με συμπληρωματική του παραγγελία προς την Ανακρίτρια, ο Εισαγγελέας Πρωτοδικών Αγρινίου, Γεώργιος Πέτρος, προσωποποίησε την πρώτη ποινική δίωξη σε βάρος προσώπου, από το φιλικό περιβάλλον της άτυχης γυναίκας.
Πρόκειται για εξέλιξη – «καταπέλτη», η οποία έρχεται επί της ουσίας να επιβεβαιώσει όσα από την πρώτη στιγμή υποστηρίζουν τόσο η οικογένεια της 44χρονης μητέρας, όσο και οι νομικοί τους εκπρόσωποι.
«Του έριξα μία κλωτσιά ψηλά κοντά στο λαιμό» - Πως περιέγραψε το φονικό στην Αρκαδία ο δράστης
Υπενθυμίζεται ότι τα αδικήματα για τα οποία αρχικά ασκήθηκε ποινική δίωξη κατ’ αγνώστων είναι ανθρωποκτονία από πρόθεση κατά συναυτουργία, απόπειρα εμπρησμού κατά συναυτουργία, σύσταση συμμορίας και ηθική αυτουργία στην παραπάνω πράξεις.
Το συγκεκριμένο πρόσωπο αναμένεται τις αμέσως επόμενες ημέρες να κληθεί σε κατάθεση από την Ανακρίτρια Αγρινίου.
[dynamic-sidebar id=”post-area-diabaste”]