Στο σημείο έσπευσαν ισχυρές δυνάμεις της πυροσβεστικής υπηρεσίας για την κατάσβεση της φωτιάς που βρισκόταν κοντά σε εργοστάσια και οικίες χωρίς όμως να υπάρχει κίνδυνος.
Το έργο της κατάσβεσης δυσχέραιναν οι δυνατοί άνεμοι που πνέουν στην περιοχή. Παρών στο περιστατικό ήταν και ο Δήμαρχος Αχαρνών που έφτασε σχεδόν στην αρχή της φωτιάς.
Τροχαίο στην Θεσσαλονίκη: Συγκρούστηκαν μετωπικά δυο Ι.Χ - Τρεις τραυματίες
[dynamic-sidebar id=”post-area-diabaste”]