Ένας 56χρονος είχε επιβιβαστεί για να βοηθήσει συγγενικό του πρόσωπο στην μεταφορά των αποσκευών, εκείνη την στιγμή το πλοίο ετοιμαζόταν για απόπλου και ενώ είχε σηκώσει τον καταπέλτη, ο άνδρας για να μην μείνει μέσα στο πλοίο και κάνει το ταξίδι προς την Κυλλήνη, πήδηξε από τον καταπέλτη των επιβατών στην προβλήτα, με αποτέλεσμα τον τραυματισμό του.
‘Αμεσα, ο 56χρονος μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο όχημα του ΕΚΑΒ στο Γενικό Νοσοκομείο Ζακύνθου “ΑΓΙΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ” για την παροχή των πρώτων βοηθειών. Από την Λιμενική Αρχή Ζακύνθου διενεργείται προανάκριση.