«Συνέχισε τη μεγάλη παράδοση της ελληνικής ενόργανης γυμναστικής. Μετά τον Ιωάννη Μελισσανίδη και τον Δημοσθένη Ταμπάκο, η ελληνική γυμναστική κατέκτησε το 3ο χρυσό Ολυμπιακό μετάλλιο.
Σοκ στην Κόρινθο: Άνδρας βρέθηκε πυροβολημένος και κρεμασμένος στο Ζευγολατιό
Αποδεικνύεται για ακόμη μια φορά, ότι παρά τις δύσκολες συνθήκες που επικρατούν στη χώρα μας, ο συνδυασμός της άριστης οργάνωσης μιας ομοσπονδίας και η αξιοποίηση κάθε διαθέσιμης δυνατότητας ενίσχυσης των αθλητών μας σε συνδυασμό με τη σκληρή προσπάθεια και την αφοσίωση των αθλητών αποδίδουν καρπούς και δίνουν στη χώρα περηφάνια και συγκίνηση.
Λευτέρη συγχαρητήρια! Σε ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας, εσένα και όσους συνέβαλαν στην επιτυχία σου, ιδιαίτερα δε τους προπονητές σου» υπογραμμίζεται στην ανακοίνωση.