Πρόκειται για την 60χρονη Στέλλα Χριστοφίδου, μόνιμη κάτοικο Ματιού, την οποία αναζητούσε η οικογένειά της, ενώ οι κόρες της είχαν κληθεί να δώσουν δείγμα DNA.
Η σορός της τελικά ταυτοποιήθηκε από την υπηρεσία που έχει αναλάβει το δύσκολο αυτό έργο.
Έκτακτο δελτίο επιδείνωσης του καιρού- 40αρια μέχρι την Δευτερά - Πότε υποχωρεί o καύσωνας;
Οι οικείοι της κλήθηκαν εκτάκτως στο νεκροτομείο, όπου τους ενημέρωσαν ότι ανάμεσα στα 88 θύματα της εθνικής τραγωδίας είναι και το δικό τους πρόσωπο.
Η Στέλλα Χριστοφίδου καταγόταν από την Καρδίτσα και διέμενε στο Μάτι.