Σύμφωνα με το karditsalive.net, ο Βαγγέλης Μπούτας εκτελούσε εργασίες ψεκασμού στο αμπέλι του, ωστόσο κατά την εργασιών αυτών ανατράπηκε το τρακτέρ με αποτέλεσμα να τον καταπλακώσει τραυματίζοντας τον στα άκρα (πολλαπλά κατάγματα). Μεταφέρθηκε με το ΕΚΑΒ στο νοσοκομείο Καρδίτσας όπου και του παρέχονται από εκείνη την ώρα οι πρώτες βοήθειες.
Τραγωδία στην Πάτρα: 38χρονη έγκυος υπέστη τρεις ανακοπές και νοσηλεύεται διασωληνωμένη- Νεκρό το μωρό
Στο χώρο του νοσοκομείου βρίσκονται οι συγγενείς του που αναμένουν να βγει από το πολύωρο χειρουργείο, αλλά και πολλοί φίλοι και συναγωνιστές που έσπευσαν στο νοσοκομείο μαθαίνοντας το δυσάρεστο περιστατικό. Σύμφωνα πάντα με πληροφορίες, η κατάσταση των τραυμάτων του κρίνεται σοβαρή ωστόσο δεν κινδυνεύει η ζωή του
[dynamic-sidebar id=”post-area-diabaste”]