Συγκεκριμένα, το κοριτσάκι που ήταν στο σημείο μαζί με φίλη της μητέρας της, ξέφυγε της προσοχής της και διέσχισε κάθετα το οδόστρωμα με αποτέλεσμα μία 34χρονη να παρασύρει το παιδί και να το τραυματίσει σοβαρά.
Οριοθετήθηκαν άμεσα οι δύο διαφορετικές εστίες φωτιάς που ξέσπασαν στο Μαρκόπουλο Αττικής
Το κορίτσι διακομίσθηκε αρχικά στο Κέντρο Υγείας Αλιβερίου και λόγω της σοβαρότητας της κατάστασης μεταφέρθηκε στο Νοσοκομείο Χαλκίδας. Σύμφωνα με νεότερες πληροφορίες η 7χρονη διασωληνώθηκε και διακομίσθηκε εκ νέου στο Νοσοκομείο Παίδων στην Αθήνα, χωρίς ευτυχώς να υπάρχει κίνδυνος για τη ζωή της.
Τα αίτια του τροχαίου εξετάζει το οικείο Αστυνομικό Τμήμα.