Πιο συγκεκριμένα, ομάδα αντιεξουσιαστών πήρε στο κυνήγι ομάδα ανδρών της Ασφάλειας στην οδό Κορίνθου.
Όλα έγιναν μετά τη λήξη της πορείας των αντιεξουσιαστών, η οποία πέρασε από κεντρικούς δρόμους με… παρατράγουδα όπως οι επιθέσεις στα υποκαταστήματα της Τράπεζας Πειραιώς.
Οριοθετήθηκαν άμεσα οι δύο διαφορετικές εστίες φωτιάς που ξέσπασαν στο Μαρκόπουλο Αττικής
Με τη λήξη της κινητοποίησης οι αντιεξουσιαστές πήραν στο κυνήγι με πλάκες και καδρόνια τους αστυνομικούς οι οποίοι βρίσκονταν στο ύψος της Κορίνθου με την Αγίου Νικολάου.
Στη συνέχεια ακολούθησε νέα επίθεση εναντίον των αστυνομικών με πέτρες