Ο λόγος για τον Οδυσσέα Σκαματζούρα από τα Γιάννενα, το γηραιότερο αθλητή που έλαβε μέρος στο αγώνισμα των 100 μέτρων, το περασμένο Σαββατοκύριακο στα Δημοτικό Στάδιο Τρικάλων. Σύμφωνα μάλιστα με τον Πρόεδρο των Βετεράνων Αθλητών Στίβου Τρικάλων, Ανδρέα Σιμορέλη, πέτυχε και τον καλύτερο χρόνο ανάμεσα στους υπόλοιπους βετεράνους που συμμετείχαν!
Σεισμός: Πυρά Παπαδόπουλου στον Ολλανδό... προφήτη για τα ρίχτερ στα Δωδεκάνησα
Όλοι οι συμμετέχοντες και οι φίλαθλοι που βρέθηκαν στο στάδιο, καταχειροκρότησαν τον Έλληνα αθλητή, που όχι απλά τα έχει 400 αλλά θα… μπορούσε και να τα τρέξει!