«Είμαστε Μακεδόνες, με το δικό μας έδαφος και τη μακεδονική γλώσσα. Με την ιστορία, τον πολιτισμό και την κληρονομιά της Μακεδονίας», ανέφερε ο ίδιος απευθυνόμενος στους πολίτες ενόψει του δημοψηφίσματος της 30ης Σεπτεμβρίου για τη Συμφωνία των Πρεσπών.
Επίσης ο Ζάεφ αναφέρθηκε για μία ακόμη φορά σε «Ευρωπαϊκή Μακεδονία» και όχι Βόρεια Μακεδονία όπως προβλέπεται στη Συμφωνία των Πρεσπών, ενώ ο ίδιος πρόσθεσε πως «Με τη συμφωνία προστατεύσαμε τη μακεδονική μας ταυτότητα».
Γαλλία: Επική εικόνα- Βουλευτής της Αριστεράς παίζει πέτρα ψαλίδι χαρτί για να μην δώσει το χέρι σε ακροδεξιό του RN
«Στις 30 Σεπτεμβρίου με τη φωνή μας για την ‘’Ευρωπαϊκή Μακεδονία’’ μπαίνουμε στην Ευρωπαϊκή Ένωση και το ΝΑΤΟ», τόνισε ο Ζάεφ αναφερόμενος στο δημοψήφισμα.
https://www.facebook.com/zaevzoran/posts/10156869527077932
[dynamic-sidebar id=”post-area-diabaste”]