Οι «Δράσεις Ευθύνης» αποτελούν μία πολύπλευρη πρωτοβουλία που εντάσσεται στο πλαίσιο της Εταιρικής Κοινωνικής Ευθύνης της εταιρείας ενδυναμώνοντας ένα ιδιαίτερα σημαντικό κομμάτι της γενικότερης στρατηγικής της. Μετά από προσεκτική διερεύνηση των κοινωνικών και περιβαλλοντικών ζητημάτων που υπάρχουν αλλά και που συνεχώς προκύπτουν, το e-shop.gr επιλέγει να υποστηρίξει Φορείς από διάφορους κλάδους που μάχονται για την βελτίωση της κοινωνίας.
Νέοι προορισμοί και απευθείας δρομολόγια από Αθήνα και Θεσσαλονίκη στο χειμερινό πρόγραμμα της AEGEAN
Μέσα από τις «Δράσεις Ευθύνης» έχει στόχο να αναδείξει τη συμβολή του κάθε Φορέα αναγνωρίζοντας την αξία του και την δράση του, επενδύοντας ως μία ελληνική εταιρεία σε μια κοινωνία με όραμα και μέλλον.