Ελεύθερος Τύπος
SPORTS

Premier League: Παρέλαση στο Λονδίνο για την Τσέλσι – Τρία γκολ στην Τότεναμ και ξανά πρώτη

Newsroom eleftherostypos.gr

Premier League: Η Τσέλσι πέρασε με τριάρα από την έδρα της Τότεναμ στο ντέρμπι του Λονδίνου και επέστρεψε στην κορυφή της βαθμολογίας στην Premier League, «πιάνοντας» ξανά τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και τη Λίβερπουλ.

Οι «μπλε» του Λονδίνου δυσκολεύτηκαν αρκετά στο πρώτο ημίχρονο, αλλά από ένα κόρνερ στο 50′ κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ, με τον Τιάγκο Σίλβα να «κερδίζει» άπαντες στον αέρα και να σκοράρει με κεφαλιά.

Η ομάδα του Τούχελ βρήκε στη συνέχεια και ένα τυχερό γκολ μετά από σουτ του Καντέ που κόντραρε σε αμυντικό και κατέληξε στα δίχτυα, για να «καθαρίσει» το ματς. Ο Ρούτινγκερ έδωσε όμως διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του, πετυχαίνοντας και τρίτο τέρμα στις καθυστερήσεις.

Η Τσέλσι πήρε έτσι την 4η νίκη της σε πέντε αγώνες στην Premier League και με 13 βαθμούς οδηγεί την «κούρσα» μαζί με τη Λίβερπουλ και τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Ακολούθησε το eleftherostypos.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις

Ειδήσεις σήμερα

Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, ανά πάσα στιγμή στο EleftherosTypos.gr

Premier League: Νέα γκέλα για τη Γιουνάιτεντ, 1-1 με την Έβερτον

Τσάμπιονς Λιγκ: Η δεύτερη αγωνιστική των ομίλων – Μεγάλο ντέρμπι ανάμεσα σε «Γιούβε» και Τσέλσι, αναλυτικά το πρόγραμμα

Λάμπρος Κατσαρός

Premier League: Μεγάλο «διπλό» της Σίτι στο «Στάμφορντ Μπριτζ»

Σαββατοκύριακο με ματσάρες – Τρία ντέρμπι σε Super League και Premier League

Premier League: Δεν σταματιέται ο Ρονάλντο – Σκόραρε και πήρε στις πλάτες του την Γιουνάϊτεντ, νίκησε 2-1 την Γούεστ Χαμ [βίντεο]