Ελεύθερος Τύπος
SPORTS

Ολυμπιακοί Αγώνες: Ο Ριτσάρλισον διέλυσε τη Γερμανία – Σοκ στην πρεμιέρα για την Αργεντινή [βίντεο]

Newsroom eleftherostypos.gr

Ολυμπιακοί Αγώνες: Με προσωπικό σόου του Ριτσάρλισον, η Βραζιλία επικράτησε 4-2 της Γερμανίας στη Γιοκοχάμα, στο μεγάλο ντέρμπι του τετάρτου ομίλου του ανδρικού ποδοσφαιρικού τουρνουά των Ολυμπιακών Αγώνων.

Στην άτυπη ρεβάνς του τελικού του Ρίο, ο άσος της Εβερτον πέτυχε χατ-τρικ στο πρώτο ημίχρονο (7΄, 22΄, 30΄) και έδωσε μεγάλο προβάδισμα στην κάτοχο του τίτλου, η οποία μάλιστα έχασε και πέναλτι στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με τον Ματέους Κούνια.

Στο δεύτερο μέρος τα «πάντσερ» αντέδρασαν και μείωσαν με τέρματα των Αμίρι (57΄) και Αχε (83΄), παρότι μάλιστα έπαιζαν με παίκτη λιγότερο από το 63΄, λόγω αποβολής του Αρνολντ. Τελικά, στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Παουλίνιο «σφράγισε» τη νίκη της Βραζιλίας, διαμορφώνοντας το τελικό 4-2.

Κάζο η Αργεντινή από την Αυστραλία

Ακόμη μία έκπληξη σημειώθηκε στην πρεμιέρα του ανδρικού τουρνουά ποδοσφαίρου των Ολυμπιακών Αγώνων του Τόκιο, με την Αυστραλία να επικρατεί 2-0 της Αργεντινής στο Σαπόρο, στο πλαίσιο του τρίτου ομίλου. Τα «καγκουρό» άνοιξαν το σκορ στο 14΄ με τον Γουέιλς και «σφράγισαν» τη νίκη τους με γκολ του Τίλιο στο 80΄, ενώ οι «μπιανκοσελέστε» έπαιξαν σε όλο το β΄ ημίχρονο με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Ορτέγκα στις καθυστερήσεις του α΄ μέρους.

Ακολούθησε το eleftherostypos.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις

Ειδήσεις σήμερα

Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, ανά πάσα στιγμή στο EleftherosTypos.gr

Ακολουθήστε το EleftherosTypos.gr σε InstagramFacebook και Twitter

Προτεινόμενα για εσάς

Ολυμπιακοί Αγώνες: Ο πίνακας μεταλλίων

Ολυμπιακοί Αγώνες: Οι ελληνικές συμμετοχές της 13ης ημέρας (04/08)

Ολυμπιακοί Αγώνες: Τι έκαναν οι Έλληνες αθλητές την Τρίτη (3/8)

Ολυμπιακοί Αγώνες: Τέταρτος στον τελικό του επί κοντώ ο Καραλής – Η συγκινητική του αφιέρωση

Λάμπρος Κατσαρός

Ολυμπιακοί Αγώνες – Καραλής: Εντυπωσιακός στον τελικό του επί κοντώ – Ισοφάρισε το ατομικό του ρεκόρ με 5,80 μ.

Ολυμπιακοί Αγώνες: Στην 7η θέση ο Δουβαλίδης – Για μία θέση έχασε τα ημιτελικά

Ολυμπιακοί Αγώνες-Τέντογλου: Πότε επιστρέφει στην Ελλάδα ο χρυσός ολυμπιονίκης

Ολυμπιακοί Αγώνες – Κορονοϊός: Εκτός και το ντουέτο καλλιτεχνικής κολύμβησης