Κύπελλο Ελλάδας: Ο Βόλος προκρίθηκε στους «8» μετά το 1-1 στο  Ηράκλειο

Newsroom eleftherostypos.gr

Ο Βόλος σφράγισε το τέταρτο εισιτήριο για τη φάση των «8» στο Κύπελλο Ελλάδας.

Η ρεβάνς του 2-0 έληξε ισόπαλη 1-1 και οι Βολιώτες πανηγύρισαν  την πρόκριση.

Ο ΟΦΗ προηγήθηκε στο 12′ όταν μετά από  σέντρα του Γιαννούλη, ο Σαρδινέρο με το κεφάλι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

Οι ελπίδες για πρόκριση αναπτερώθηκαν όμως επτά λεπτά αργότερα ο Βόλος ισοφάρισε Μετά από σέντρα του Μπαρτόλο και  σουτ του Νίνη, ο Δουβίκας βρέθηκε πλάτη με την εστία, γύρισε και σημείωσε το 1-1.

Ο ΟΦΗ χρειαζόταν πλέον τρία γκολ για να πάρει το εισιτήριο για τους  «8», όμως ο Βόλος  διαχειρίστηκε με επιτυχία το 1-1 και οι Κρητικοί δεν έβρισκαν λύσεις.

Μάλιστα οι Θεσσαλοί ήταν εκείνοι που είχαν τις καλύτερες ευκαιρίες.  Στο 50′ ο Δουβίκας πλάσαρε από κοντά, αφού ξέφυγε από τον Γιαννούλη, ο Σωτηρίου όμως απέκρουσε, όπως έκανε και στο 64ο λεπτό  έπειτα από σουτ του Περέα μέσα στην περιοχή.

ΟΦΗ: Σωτηρίου, Κοροβέσης (54′ Σολίς), Γιαννούλης, Διαμαντής, Βαφέας (46′ Καστάνιος), Ουές (79′ Γρίβας), Νέιρα, Μεγιάδο, Στάικος (54′ Σελίμοβιτς), Στούρτζεον (79′ Φερέιρα), Σαρδινέρο

ΒΟΛΟΣ: Γκαραβέλης, Τέκιο (84′ Σάντσες), Φεράρι, Γκρίλο, Μήτογλου, Ριένστρα, Τσοκάνης, Μαρτίνες (80′ Κρητικός), Δουβίκας, Μπαρτόλο (84′ Μπάλλας), Νίνης (60′ Περέα)

Ειδήσεις

Υποψήφια για την Προεδρία της ΕΑΟΜ ΑμεΑ η Ιωάννα Καρυοφύλλη

ΣΤΟΙΧΗΜΑ-ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ: Τριάδα «φωτιά» την Πέμπτη (4/2)

Oλυμπιακοι Αγώνες: Ο επικεφαλής της οργανωτικής επιτροπής ζήτησε συγγνώμη για τα σεξιστικά σχόλια αλλά δεν παραιτείται

Προτεινόμενα για εσάς

Super League 1: Νίκη… ανάσα για τον Απόλλωνα κόντρα στον ΟΦΗ

Ανδρέας Ντίνης

Super League: Επικίνδυνη έξοδος του ΠΑΟΚ στην Τρίπολη, μάχη παραμονής στην Ριζούπολη

Δημήτρης Ντόγκας

Super League 1: Έδιωξε το άγχος ο ΠΑΣ Γιάννινα – 1-0 τον ΟΦΗ

Μιχάλης Μάρδας

Κύπελλο Ελλάδας: Με ανατροπή ο ΠΑΣ Γιάννινα νίκησε τον Παναθηναϊκό και πήρε προβάδισμα πρόκρισης

Κύπελλο Ελλάδας: Οριστικά στο Αγρίνιο το ΠΑΣ Γιάννινα – Παναθηναϊκός, με πολλές απουσίες οι «πράσινοι»

Κύπελλο Ελλάδας: Στο Αγρίνιο ο πρώτος προημιτελικός ανάμεσα στον ΠΑΣ Γιάννινα και τον Παναθηναϊκό