SPORTS

Super League: ΟΦΗ – Παναθηναϊκός σημειώσατε Χ

Super League: ΟΦΗ - Παναθηναϊκός σημειώσατε Χ

Newsroom eleftherostypos.gr

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το παιχνίδι ανάμεσα στον ΟΦΗ και τον Παναθηναϊκό, καθώς οι δύο ομάδες έμειναν στη λευκή ισοπαλία (0-0) το βράδυ του Σαββάτου στο «Θ. Βαρδινογιάννης», για την 4η αγωνιστική των πλέι οφ της Super League.

Από τα πρώτα λεπτά ο ΟΦΗ πήρε τον έλεγχο του παιχνιδιού και στο 18′ είχε καλή στιγμή σε σουτ του Βαζ, το οποίο απέκρουσε ο Διούδης.

Στο δεύτερο ημίχρονο, πάντως, οι πράσινοι μπήκαν καλύτερα, απείλησαν με μια εκτέλεση φάουλ του Χατζηγιοβάνη στο 48′ και ένα 10λεπτο μετά είχαν την καλύτερη τους στιγμή, με την κεφαλιά του Μακέντα που πήγε στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο 61′ ο Ιταλός βρήκε δίχτυα αλλά το γκολ, όπως φάνηκε στο VAR, σωστά ακυρώθηκε για οφσάιντ και το ματς συνεχίστηκε με τις δύο ομάδες να προσπαθούν για το γκολ.

ΟΦΗ (Γιώργος Σίμος): Γουόλι, Κοροβέσης (68′), Γιαννούλης, Κουτρουμπής, Μπράουν, Νέιρα, Μεγιάδο, Ναμπί (68′ Στάικος), Σεμέδο (43′ Μάνος), Βαζ (92′ Δεληγιαννίδης), Φιγκεϊρέδο.

Παναθηναϊκός (Γιώργος Δώνης): Διούδης, Χατζηθεοδωρίδης, Σένκεφελντ, Κολοβέτσιος, Θεοχάρης (78′ Περέα), Κουρμπέλης, Αγιούμπ (82′ Αλεξανδρόπουλος), Μπουζούκης (82′ Σερπέζης), Χατζηγιοβάνης, Κολοβός (63′ Αγιούμπ), Μακέντα (82′ Καμπετσής).

Προτεινόμενα για εσάς

Συναγερμός στη Superleague: Εντοπίστηκε κρούσμα κορωνοϊού στην Ξάνθη

Tinad

Η επόμενη ημέρα του μπασκετικού Παναθηναϊκού: «Θα κάνουμε προσπάθεια να τον κρατήσουμε ζωντανό»

Μιχάλης Μάρδας

Σεφτέ έκανε ο Παναθηναϊκός στα πλέι οφ – Νίκησε 2-0 τον Αρη

Ανατροπή: Ο Αλβέρτης μένει στον Παναθηναϊκό, επιστρέφει και ο Διαμαντίδης!

Euroleague: Στις 9 Οκτωβρίου συγκρούονται Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός – Αναλυτικά το πρόγραμμα

Super League 1: «Τρένο» ο Ολυμπιακός 3-0 τον Παναθηναϊκό και θέλει μια νίκη για το 45ο πρωτάθλημα

Ανδρέας Ντίνης

Super League 1: Το VAR έσωσε τον ΠΑΟΚ – 3-1 τον ΌΦΗ

Super League: Ισόπαλο το ντέρμπι στο ΟΑΚΑ, έμειναν στο 0-0 Παναθηναϊκός και ΠΑΟΚ