Ελεύθερος Τύπος
SPORTS

Μοιράστηκαν βαθμούς στο Περιστέρι, ισόπαλοι 1-1 Ατρόμητος και Λαμία

Newsroom eleftherostypos.gr

Ατρόμητος και Λαμία μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις στο Περιστέρι, όπου και αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1 για τη δεύτερη αγωνιστική των play out της Superleague.

Ο Αντέτζο έδωσε το προβάδισμα στο συγκρότημα του Χάβου στο 44ο λεπτό, ωστόσο ο Γκάλο με απευθείας εκτέλεση φάουλ ισοφάρισε σε 1-1 στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους.

Στο 84ο λεπτό ο Ατρόμητος, ο οποίος έδωσε το πρώτο του παιχνίδι στο μίνι πρωτάθλημα (είχε αναβληθεί το ματς της πρεμιέρας απέναντι στην Ξάνθη) είχε μεγάλη ευκαιρία να κάνει το 2-1, ωστόσο η μπάλα, μετά την κεφαλιά του Ρισβάνη, τράνταξε το δοκάρι της εστίας των φιλοξενούμενων.

Ατρόμητος (Σάββας Παντελίδης): Μανδάς, Γκάλο, Γούτας, Ρισβάνης, Κιβρακίδης, Χαρίσης (46′ Ενσικουλού), Μπουσούλατζιτς, Ανδρούτσος (74′ Ραμπέγιο), Ντε Πο (64′ Βέλλιος), Μανούσος (86′ Γιακουμάκης), Νταβιώτης (46′ Ουμπίδες)

Λαμία (Άκης Μάντζιος): Κάχριμαν, Βάντερσον, Βύντρα, Αντέτζο, Σκόνδρας, Νιάσε, Μπεχαράνο, Βιγιάλμπα, Ρόμανιτς, Καραμάνος (46′ Βασιλόγιαννης), Σασί.

Προτεινόμενα για εσάς

Super league 1: «Σκληρό καρύδι» ο Ατρόμητος, πήρε βαθμό στην Τούμπα – 1-1 με τον ΠΑΟΚ