SPORTS

Δύο γκολ, τρία δοκάρια και η γκάφα της χρονιάς στο Ατρόμητος-ΑΕΛ

Newsroom eleftherostypos.gr

Ατρόμητος και ΑΕΛ έμειναν στο 1-1 για την 1η αγωνιστική της Super League.

Η αναμέτρηση στο Περιστέρι είχε δύο γκολ, χαμένο πέναλτι και τρία δοκάρια! Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 18′ με τον Νάστο, αλλά στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων Μιλοσάβλιεβιτς διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Οι γηπεδούχοι έχασαν μοναδική ευκαιρία στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων για να πάρουν τη νίκη, αλλά ο Κρίστινσον απέκρουσε το πέναλτι του Ούμπιδες.

Την εσχάτη των ποινών την έδειξε ο διαιτητής, μετά από την χρήση του VAR. Δύο δοκάρια είχε ο Ατρόμητος με τους Βέλλιο (44′) και Ούμπιδες (60′), ενώ η ΑΕΛ στο 27′ είχε δοκάρι με τον Μόρα.

Ιδιαίτερη συζήτηση έγινε για την φάση του πρώτου γκολ του αγώνα καθώς προήλθε από μία γκάφα που δύσκολα βλέπεις στα ελληνικά γήπεδα.

Και αυτό γιατί ο Κρίστινσον άφησε τη μπάλα να καταλήξει στα δίχτυα του, θεωρώντας ότι αυτή θα έφευγε άουτ.

Προτεινόμενα για εσάς

Αξιος της μοίρας του ο Παναθηναϊκός: Εξαφανίστηκε στο δεύτερο ημίχρονο και το πλήρωσε – 1-1 με την ΑΕΛ

Μιχάλης Μάρδας

Στον Ατρόμητο ο Χριστοδουλόπουλος

Ολυμπιακός και Ατρόμητος απαλλάχθηκαν από την Επιτροπή Δεοντολογίας της ΕΠΟ

Δημήτρης Ντόγκας

Super league 1: «Σκληρό καρύδι» ο Ατρόμητος, πήρε βαθμό στην Τούμπα – 1-1 με τον ΠΑΟΚ